kwietnia 09, 2020

Poczytane #4

Zastanawiam się kiedy nastąpi piękny czas i seria #poczytane będzie miała ciągłość. Może od teraz? Któż to wie. Jednak mam nadzieje. A nadzieja to coś, co w obecnym trudnym czasie jest chyba najważniejszym słowem, odmienianym przez wszystkie przypadki. Korzystając z okazji, zapraszam do zostawienia swojej refleksji pod ostatnim wpisem — Co będzie jutro?

Marzec z racji pracy zdalnej i korzystania z Legimi, był dla mnie bardzo obfity w przeczytane książki. Pora na krótką statystykę, a później bardzo krótkie recenzje, bo sporo tego.

Miłego czytania!

Poczytane #4 w liczbach

Ilość książek: 10

Liczba stron: 3980

Eleanor & Gray — Brittainy C. Cherry

Piękna historia dwójki młodych ludzi. Poznają się, ratują i zakochują. Później los ich rozdziela na długie lata i znów ich łączy, aby mogli się uratować. W tej książce znalazłam dużo bólu, nadziei, walki o siebie i o drugą osobę, zaufanie i zdolność do odpuszczania. Nigdy nie wiemy, gdzie zaprowadzi nas życie, mimo to warto je przyjąć z otwartymi rękami i czerpać z niego pełnymi garściami.

A teraz cytat:

Człowiek zaczyna zastępować smutek wdzięcznością za wspomnienia. Łatwiej oddycha, gdy żal zastępuje podziękowanie.

Powietrze, którym oddycham — Brittainy C. Cherry

Dwa potrzaskane życia, które są ze sobą połączone. Śmierć bliskich osób zawsze odbija się piętnem na życiu tych, którzy zostają, zwłaszcza gdy odchodzi ktoś bardzo bliski, miłość naszego życia, czy ukochane dziecko. A kto lepiej zrozumie nasze cierpienie, odrętwienie, niechęć do życia jeśli nie druga tak skrzywdzona dusza? Tris i Liz to sąsiedzi, spotykają się w trudnym czasie. Wzajemnie uczą się radzić sobie z rzeczywistością. Przełamywać swoje bariery, oddychać.

A teraz cytat:

- Kiedy życie przestanie boleć?
- Kiedy każemy mu się walić i znajdziemy powód, by się uśmiechnąć.

Życie po Tobie — Klaudia Bianek

Zauważyłam, że to już trzecia książka przeczytana w marcu, która dotyka motywu śmierci i miłości. Eliza traci męża w wyniku wypadku na motocyklu. Zostaje na świecie z córką i synem, który ma zespół Downa. Żeby jakoś sobie poradzić, przeprowadza się do rodzinnego domu na wieś. Żyje z dnia na dzień, ciągle ubiera się w żałobne kolory, co niedziele jeździ na grób męża, a w tygodniu jej głównym zajęciem jest opieka nad synem i wożenie go na rehabilitację i inne zajęcia. Coś zaczyna się zmieniać, gdy pojawia się nowy sąsiad. Wpada on w oko młodszej siostrze, jednak czy ona mu także? Czy przystojny sąsiad wyrwie Elizę z jej żałoby i pomoże jej zacząć nowe życie? Ciekawa historia oparta na naszej polskiej rzeczywistości, pięknie napisana, no i główna bohaterka cudownie piecze.

A teraz cytat:

Patrzysz na tego mężczyznę i nagle czujesz, że jego widok zaczyna uzdrawiać twoją duszę. Wbrew zdrowemu rozsądkowi i skrytym w podświadomości wyrzutom sumienia wiesz że znów coś czujesz.

Jeszcze jedno marzenie — Magdalena Zeist

Spotykają się dziwnym zbiegiem okoliczności i rozpoczynają wspólne życie. Jednak przychodzi moment, w którym wspólnie będą walczyć o kolejny oddech i czekać na serce. Ciekawy debiut, po którym nie wiedziałam czego się spodziewać. W sumie nadal nie wiem do końca co o tym myśleć. Autorka starała się pokazać coś ważnego, czym jest transplantologia. Zakończenie mnie zaskoczyło i to bardzo.

A teraz cytat:

Zamiast narzekać, chcieć ciągle więcej i pędzić do przodu, lepiej zwolnić, zatrzymać się na chwilę, pochylić się nad swoim życiem i docenić wszystko, co mamy.

Cykl Masters of Love — Leisa Rayven

Pan Romantyczny

Co się może wydarzyć, gdy postanawiasz postawić wszystko na jedną kartę i udowodnić, że dasz radę przekonać Pana Romantycznego do spotkania i wywiadu, który poprawi Twoje notowania w firmie? Oczywiście, że wydarzyć się może wszystko. Dziennikarka Eden postanawia zdemaskować Pana Romantycznego, z którego usług korzysta nowojorska śmietanka. Jednak nie będzie to łatwe, aby napisać artykuł, o którym tak marzy, musi najpierw pójść na 3 randki i nie zakochać się w Panu Romantycznym. Czy jej się uda?

A teraz cytat:

Sądzę, że kiedy jesteśmy dziećmi, czujemy wszystko. Świat jawi się jako cudowny oraz magiczny. Ale w miarę dorastania zaczynamy wierzyć, że wszystko jest zwyczajne, a magia istnieje jedynie w bajkach. To oczywiście bzdura, lecz tak to działa.

Profesor Feelgood

Asha to ambitna pani redaktor i beznadziejna romantyczka. Czeka na księcia z bajki i sabotuję wszystkie swoje związki. Pewnego dnia trafia na Instagramie na profil Profesora Feelgooda, który ma milionową rzeszę fanek, dzięki swoim zdjęciom i słowom, które razem z nimi publikuje. Gdy okazuję się, że wydawnictwo, w którym pracuję, ma problemy, a jej awans zależy od znalezienia bestselera, postanawia zaryzykować i namówić Profesora, aby wydał książkę razem z jej wydawnictwem. Sprawy się jednak komplikują, gdy odkrywa, kto jest prawdziwym Profesorem. Czy poradzi sobie z tym odkryciem?

A teraz cytat:

Zrób to. Bądź odważna. Walcz z całych sił o to, czego
pragniesz. Nic nie prześladuje naszych serc równie mocno jak żal.

Seria Friend Zoned — Bella Aurora

Friend-Zoned

Zostańmy przyjaciółmi. Wszyscy wiemy, że nie tak to się skończy. Właścicielka butiku i właściciel klubu nocnego po drugiej stronie ulicy. Tina wkracza w życie Nika z impetem, który reorganizuję jego życie i postrzeganie. Wszystko zaczyna się od liściku, na którym namawia go do uśmiechu. Lekka książka, trochę przesłodzona. Dziwnie wplątany wątek mafii.

A teraz cytat:

Gdy twoi przyjaciele cieszę się twoim szczęściem... to znaczy, że są prawdziwymi przyjaciółmi.

Miłość po sąsiedzku

Asher „Duch” Collins i Natalie Kovac spędzili ze sobą namiętną noc, chociaż to dużo powiedziane, bardziej były to niezapomniane chwilę w biurze. Później wracają do wzajemnej zgryźliwości. Gdy Natalie na stałe przeprowadza się do miasta, aby pracować z Tiną, którą poznaliśmy w poprzedniej części, okazuję się, że Asher to jej sąsiad. Mamy zatem mieszankę wybuchową, której wzajemne przyciąganie i odpychanie jest tak silne, że zdecydowanie będziemy mieli wysokie fale.

A teraz cytat:

Ale przecież to standard. Każda dziewczyna chce złego chłopca, który tylko dla niej będzie dobry. Wszystkie chcemy ujarzmić dziką bestię.

Słodkie szaleństwo

Ostatnia część serii. Max to brat Nika z pierwszej części. Dostał od życia w kość. Miłość jego życia go zostawiła, a jego córka jeździ na wózku. Żyje z dnia na dzień przekonany, że nie da się kochać tak mocno po raz drugi. Jednak wszystko się zmienia, gdy do jego życia trafia Helena (siostra Natalie), młoda ambitna fizjoterapeutka. krok po kroku kruszy mur, jaki wokół siebie wybudował.

A teraz cytat:

Przydałby mi się kolejny przyjaciel - Kiedy na mnie patrzy widzę szczerość - Przyjaciół nigdy za wiele.

Promyczek — Kim Holden

Kate inaczej promyczek to najbardziej pozytywna postać, z jaką się ostatnio spotkałam w książkach. Mimo tego, że życie doświadczyło ją w tragiczny sposób, ona cały czas pozostawała pozytywnie do niego nastawiona. Uwielbiała ludzi, przyciągała ich do siebie swoją energią. Odkrywała ich pozytywną stronę i sprawiała, że ich dni się rozpromieniały. Książka opowiada o tym, jak ważne jest, aby żyć każdego dnia, jakby był to nasz ostatni dzień. Kate ma wokół siebie przyjaciół, którzy są dla niej wszystkim.

A teraz cytat:

Masz przed sobą wspaniałe życie. Przeżyj je co do minuty. Zacznij już teraz.

I na tym zakończył się mój czytelniczy marzec  poczytane #4. Jestem z niego bardzo zadowolona. Kwiecień zapowiada się równie owocnie. Mam nadzieję, że zobaczymy się przy kolejnym podsumowaniu miesiąca.

Jak masz ochotę, zostaw swoje podsumowanie w komentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Ogarnąć nieogarnięte , Blogger