lutego 07, 2020

Wyzwanie czytelnicze - 12 książek w 2020 roku

Wyzwania czytelnicze

Mamy styczeń, a to jak wiadomo to miesiąc postanowień, również tych książkowych. W mediach społecznościowych mamy wysyp różnego typu akcji czytelniczych, wyzwań. Ta najczęściej spotykana to — przeczytam 52 książki w 2020 roku. Inne ciekawe wyzwania to: przeczytam tyle ile mam wzrostu, tyle ile ważę, ale też różne tematyczne, czyli wyznaczenie do przeczytania kategorii,
po które rzadko sięgamy, albo konkretnych autorów. Możliwości i kombinacji jest naprawdę dużo.

Sama często na początku roku stwierdzam, że wezmę udział w jakimś wyzwaniu, ale ostatecznie zapominam je monitorować. W tym roku postanowiłam to zmienić.

52 książki w 2020 roku

Jako pierwsze na tapet wzięłam najbardziej popularne wyzwanie czytelnicze, czyli przeczytam 52 książki w 2020 roku. Jedna książka na tydzień to niedużo. Osobiście bardzo często zdarza mi się
w jednym tygodniu przeczytać trzy, a w następnym żadnej. Jednak ważne, żeby się wyrównywało. Mam już przeczytanych sześć książek, a za nami dopiero cztery tygodnie nowego roku. Jestem więc dobrej myśli. Mam też przygotowana listę, na której na bieżąco zapisuje kolejne przeczytane tytuły, więc mam nadzieje, że czytelnicze podsumowanie roku tym razem mi wyjdzie.

12 wybranych książek w 2020 roku

Drugie wyzwanie czytelnicze, jakie przed sobą stawiam to przeczytanie dwunastu konkretnych książek. Celem tego wyzwania jest to, aby sięgnąć  po literaturę, której na co dzień nie czytam. Zainteresowanie się autorami, od których do tej pory stroniłam.  Ale tez sięgnięcie po coś ambitniejszego, trudniejszego niż to, co czytam zazwyczaj. Są też tytuły, o których od dawna myślałam, ale jakoś nie było okazji, aby po nie sięgnąć, lub odkładałam je w nieskończoność.
Nie wyznaczam sobie konkretnej książki na dany miesiąc, chcę sobie dać trochę swobody. I tak właśnie w drodze z pracy do domu powstała lista książek, które chcę przeczytać w 2020 roku.

Lista 12 książek na 2020 rok — wyzwanie

 1. Stephan King — Uniesienie
 2. Olga Tokarczuk — Dom dzienny, dom nocny
 3. J.K. Rowling — Harry Potter i Kamień Filozoficzny
 4. Sarah Waters — Złodziejka książek
 5. Wojciech Dutka — Czerń i purpura
 6. Andrzej Ziemiański — Achaja
 7. Michella Obama — Becoming. Moja historia
 8. J.R.R. Tolkien — Silmarillion
 9. Michaił Bułhakow — Mistrz i Małgorzata
 10. Adam Robiński — Kiczery
 11. Łukasz Orbitowski — Kult
 12. Jussi Adler-Olsen — Kobieta w klatce

 

Książki będę czytała losowo. Mam już za sobą Uniesienie — Kinga.  W lutym chyba sięgnę po Tolkiena. Mam nadzieję, że to wyzwanie sprawi mi wiele radości i satysfakcji. Może odkryje jakąś nową miłość w literaturze.

Zachęcam też do zerknięcia na wpis o tym jak dobrze zacząć czytelniczy rok — o tu.

A jak Wasze postanowienia i wyzwania czytelnicze w tym roku?

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Ogarnąć nieogarnięte , Blogger