listopada 04, 2019

POCZYTANE #3

Październik minął

Od roku październik to dla mnie przede wszystkim Krakowskie Targi Książki. Kilka dni temu napisałam dla Was recenzję z tegorocznej edycji, a możecie ją znaleźć w TYM miejscu. Ten miesiąc jest dla mnie bardzo intensywny. Kończę kurs na prawo jazdy, znalazłam i zaczęłam nową pracę i ta piękna pogoda przez większość czasu, aż chciało się grzać do słoneczka. Jednak przychodzi ochłodzenie i temperaturze bliżej zera, więc mam nadzieję, że częściej będę się zakopywać w kocu z książką.

Poczytane #3 w liczbach

Ilość książek: 5

Liczba stron: 1568

Obłęd — Justyna Kopińska

Październik to miesiąc ogromnej ilości premier. Na Obłęd czekałam bardzo niecierpliwie. Uwielbiam Justynę Kopińską za wnikliwość i przekazywanie faktów bez oceniania. Daje ona szansę czytelnikowi samemu wyciągnąć wnioski. Cenię ją, bo mam pewność, że to, co jest w jej reportażach to prawdą. Na blogu możecie znaleźć recenzję poprzednich książek Kopińskiej Justyna Kopińska – Mistrzyni reportażu.  Obłęd to coś zupełnie innego, określano ja mianem reportażu fabularyzowanego. Autorka opiera się w nim na doświadczeniach i zbieranych przez siebie materiałach natomiast przez to, że nie są one w 100% potwierdzone, nie robiła na ich podstawie typowego reportażu. Jeśli chodzi o fabułę, to główny bohater jest dziennikarzem, który po tym, jak otrzymuje informację, że w jednym ze szpitali dzieją się dziwne rzeczy, postanawia to sprawdzić. Jedynym sposobem na potwierdzenie tego jest samemu zostać pacjentem tego szpitala. Muszę przyznać, że dość ciężko mi się czytało Obłęd, jestem przyzwyczajona, że Justynie Kopińskiej mogę z całą pewnością zaufać, a tu musiałam sobie po każdym zdaniu zadawać pytanie, czy to fikcja, czy jedna z rzeczy, która naprawdę się wydarzyła.

Zaufaj mi jeszcze raz — Magdalena Krauze

Druga część historii o Paulinie i Igorze. O pierwszej książce z cyklu możecie przeczytać TU.  Magdalena Krauze mnie zachwyciła. Nie mogłam doczekać się dalszych losów głównych bohaterów. Z niecierpliwością czekałam co będzie po: tatusiu... i skończyło się na tym, że większość książki przeczytałam w pociągu, a resztę pod kocykiem z herbatą po powrocie, a przed wieczornym spotkaniem. Zaufaj mi jeszcze raz to historia, która naprawdę mogła się wydarzyć. Oczywiście recenzja tej powieści jest obowiązkowa, dlatego pojawi się pewnie w tym tygodniu.

Drogi Święty Mikołaju — Natasza Socha, Magda Mazur

Ja wiem, że to był październik. Jednak postanowiłam sięgnąć po pierwszą świąteczną książkę. Padło na ciekawe połączenie dwóch autorek. Nataszę Sochę znam od dawna, natomiast z Magdą Mazur spotkałam się po raz pierwszy. Drogi Święty Mikołaju to niesamowita historia kilku osób, które wręcz w magiczny sposób spotykają się przy wigilijnym stole. Tak wiele różnych charakterów i historii. Każdy przeżywa przygotowanie do Świąt po swojemu, jedni są smutni, inni szczęśliwi, każdy ma jakiś swój problem, jednak wszyscy razem czekają na to, co przyniosą Święta.

Za zamkniętymi drzwiami — B.A. Paris

Mogłabym odesłać Was od razu do recenzji zamieszczonej już na blogu. Zanim to jednak to zrobię, zostawię tu parę słów. Książka była mi polecana wielokrotnie jako fenomen. Ja się jednak trochę zawiodłam. Liczyłam na to, że bardziej będzie mnie trzymać w napięciu, że będzie zaskakująca, może nawet trochę przerażająca. Niestety zawiodłam się. Cała recenzja Za zamkniętymi drzwiami – B.A. Paris

Shuttergirl — CD Reiss

Uwielbiam sięgać po książki dla młodzieży dlatego, że czyta się je bardzo szybko. Przeważnie jak sięgam po taką pozycję, to znika ona w jeden lub dwa wieczory. Shuttergirl to historia młodej paparazzi, która po bardzo trudnym dzieciństwie, gdzie włóczyła się od jednej rodziny zastępczej do drugiej, została cenioną w całym LA fotografką od gwiazd. Jej ulubionym obiektem do fotografowania jest gwiazdor filmowy Michael, który był jej bliski w czasach licealnych. Jak myślicie, czy miłość między gwiazdą a paparazzi jest możliwa? I co może się wydarzyć pod czujnym okiem setek obiektywów. Polecam Shuttergirl, znajdziemy tam nie tylko wątek miłosny, ale też przyjaźń, trudne dzieciństwo i odkrywanie siebie i swoich pragnień.

A jak Wam minął czytelniczy Październik?

Niezmiennie zapraszam na mojego INSTAGRAMA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Ogarnąć nieogarnięte , Blogger