sierpnia 31, 2019

Poczytane #1

Poczytane #1, czyli sierpniowe początki krótkich recenzji

Poczytane to seria krótkich recenzji książek, które przeczytałam w danym miesiącu. W pierwszej odsłonie znajdziecie książki z sierpnia 2019.

Zacznijmy od tego, że pozwolę sobie odesłać Was do zakładki, gdzie opisałam dokładniej, czym jest seria poczytane. Tam też znajdą się wszystkie odsłony tej serii. Znajdziecie ją w tym miejscu → POCZYTANE

No, a skoro już to wiecie, to przechodzimy do sedna sprawy.

Poczytane #1 w liczbach

Ilość książek: 6

Liczba stron: 2296

Zjazd absolwentów — Guillaume Musso

Musso jak zwykle stanął na wysokości zadania i dał mi kryminał, który lubię. Taki nie bardzo straszny, ale za to z wieloma wątkami, które sprawiały, że musiałam trochę pogłówkować, aby rozwiązać zagadkę. Jak już myślałam, że wiem, to nagle okazywało się, że wcale nie wiem, bo pojawiał się kolejny wątek.

Może tym razem — Kasie West

Kwiaty, kwiaty, kwiaty. Czasami jest tak, że inspiracja leży nam pod nosem, a my wcale jej nie zauważamy. Tak samo jest z miłością, czasami jest tak blisko, a my jej nie dostrzegamy.
Dwie przyjaciółki i nowy kolega. Zadufany w sobie syn wybitnego szefa kuchni. No wiadomo, jak się skończy, ale przy okazji droga do tego końca jest usłana ciekawymi wydarzeniami, ciętymi ripostami i dużą dawką humoru.
Bohaterowie pokazują, że warto realizować marzenia. Poza uroczym młodzieżowym romansem Kasie West pokazuję nam relację rodzic-dziecko, które potrafią być trudne.

Jednak mnie kochaj — Laura Kneidl

Jednak mnie kochaj to jedna z tych książek, które zostawiają Cię z poczuciem „ja chcę drugi tom”. Wciągająca historia może trochę utarty schemat. Jednak przepadłam z tą książką na długie godziny pewnego popołudnia. Aż żal było odłożyć książkę i pójść spać.
Uwielbiam główną bohaterkę Sage za jej odwagę i walkę o siebie. Pokazuję, że nawet w najgorszych chwilach znajdziemy przyjaciół.

Dręczyciel — Penelope Douglas

Dziecięce zauroczenie. Nierozłączni przyjaciele, aż do pewnych wakacji, które wszystko zmieniają. Po wakacjach Jared wraca odmieniony i zaczyna prześladować i dręczyć Tate, swoją jak do tej pory najlepszą przyjaciółkę.
Jak wielkie zło musiało się zadziać?
Historia Jareda i Tate to historia, która boli. Pokazuję jednak, jak ważna jest rozmowa. Jak wiele nieporozumień można uniknąć, gdy wysłuchamy drugą osobę.

Pamiętnik księgarza — Shaun Bythell

Dziennik księgarza, bo do pamiętnika moim zdaniem mu trochę daleko to lekka książka o prowadzeniu antykwariatu w Szkocji. Chwilami można się natknąć na ciekawe dialogi z klientami i śmieszne urywki rozmów ze współpracownikami. Długo się wahałam czy sięgnąć po tę książkę. W końcu postanowiłam to zrobić i trochę się zawiodłam. O tej książce więcej możecie przeczytać w osobnej recenzji 0 Tu.

Domek na drzewie — K.K. Allen

Niektóre momenty naszego życia stają się przełomowe. Czasami jest to przeprowadzka lub zmiana szkoły, a czasami śmierć bliskiej osoby. Stajemy wtedy przed trudną decyzją, często musimy wybierać między konfrontacją a ucieczka. Gdy wybierzemy ucieczkę, musimy liczyć się z tym, że kiedyś będziemy musieli wrócić. Właśnie z takim powrotem musi zmierzyć się Chloe. Czy będzie miała siłę, aby zmierzyć się z bolesną przeszłością i tajemnicami? I jaką rolę odgrywa domek na drzewie?
Piękna historia trudnej przyjaźni.

I tak oto wygląda pierwsza odsłona serii POCZYTANE. 

Jak Wam się podoba, co o niej myślicie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Ogarnąć nieogarnięte , Blogger