lipca 10, 2019

Ostatnia arystokratka - recenzja

Ostatnia arystokratka — Evžen Boček

Wydawnictwo: Stara szkoła

Cykl: Arystokratka

Liczba stron: 254


Ostatnia arystokratka została uznana za najzabawniejszą książkę roku w Czechach

Jeśli zastanawiacie się, czy słusznie, to od razu odpowiem Wam, że nie wiem. Dlaczego? Bo ostatnia arystokratka, to chyba jedyna czeska książka, jaką czytałam. Jednak niewątpliwie ma ona w sobie cały ogrom humoru i gdyby nie moja dozgonna miłość do poczucia humoru Marty Kisiel to uznałabym ostatnią arystokratkę, za najzabawniejszą książkę, jaką czytałam.

Kostka w Kostce — czyli powrót wielkiego rodu na rodzinne włości.

Wszystko zaczęło się tak jak wiele rzeczy — w Ameryce. No bo nie wiem, czy wiecie, ale nie można zmienić życia ot, tak. Zwłaszcza gdy masz kota i prochy przodków, które trzeba przewieźć przez ocean. Przeprowadzanie się do innego kraju jest trudne, zwłaszcza gdy nigdy tam nie byłeś. Nasi bohaterowie mają przed sobą trudną drogę, ciężkie przeżycia i wiele niespodzianek.

Czy bohaterowie mogą być, aż tak różni?

Kogo spotkamy na kartach powieści?

Przede wszystkim mamy naszą główną bohaterkę Marię. Maria jest młodą inteligentną osobą, która mam wrażenie, najmocniej stąpa po ziemi. Poznamy też jej rodziców. Ojca, który musi przeliczać każdy grosik i matkę, która jest zakochana w księżnej Dianie i chcę być jak ona. To jest właśnie rodzina Kostków. Ponadto do grona bohaterów zaliczymy służbę, która jest równie zabawna co niedorzeczna. Podsumowując, w jednym domu spotkamy tyle samo różnych charakterów co osób. Mimo że są bardzo różni, zdarzy im się działać razem dla wspólnego dobra.

Dla kogo ta powieść?

Na pewno dla osób, które szukają lekkiej książki z humorem. Myślę, że świetnie sprawdzi się na wakacyjny urlop na plaży. Nie jest długa, a lekki ton sprawi, że czytelnik będzie się przy niej świetnie bawił.

Ponadto, jeśli spodoba Ci się pierwsza część książki, to w kolejce będą czekać jeszcze trzy kolejne odsłony serii. O kolejnych częściach możecie więcej poczytać tutaj.

Poprawna kolejność to:

  1. Ostatnia arystokratka
  2. Arystokratka w ukropie
  3. Arystokratka na koniu
  4. Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka

Jak widać, czeka nas mnóstwo dobrego humoru. Ja mam za sobą pierwszą część, myślę, że niebawem będę sięgać po kolejne.

A Ty czytałeś już ostatnią arystokratkę?

A Może polecisz jakąś inną książkę z dużą dawką dobrego humoru?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Ogarnąć nieogarnięte , Blogger