kwietnia 28, 2019

Znów mamy wiosnę

 Mamy wiosnę!

Co prawda kalendarzową wiosnę mamy już od miesiąca, jednak tą za oknem wyraźnie czuć od niedawna.

Dziś w nocy na przykład u mnie na termometrze było 20 stopni ciepła - 20! Wiosna wręcz wybuchła swoją "wiosnością". Nie wiem jak Wy, ale dla mnie wiosna to ulubiona pora roku. Pisałam już o niej trzy lata temu — właśnie tu.

Tak jak pisałam w polecanym wpisie, w tym roku też oczekuję od wiosny obudzenia. Pchnięcia do działania, motywacji do tego, żeby mi się chciało.

Jakie plany na wiosnę?

Skoro już oczekuję od wiosny, że mnie obudzi, to trzeba tę pobudkę dobrze wykorzystać. Co można robić wiosną? Pomijając zimowe sporty, to w zasadzie wiosna pozwala nam na wszystko, co tylko sobie wymarzymy.

Spacery, jazda na rowerze lub rolkach, chodzenie po górach, czytanie w plenerze, grill lub ognisko, wylegiwanie się na łące, kawa na wynos i piknik, wycieczka do innego miasta, koncerty plenerowe, noc w namiocie.

To wszystko możemy robić wiosną, a nawet przez dwie kolejne pory roku. Możemy to robić i czerpać z tego dużo energii. Mnie osobiście ta energia jest bardzo potrzebna. Jak mawia Kasia z bloga Worqhop  #drugiejtakiejwiosnyniebędzie.

Ta wiosna jest dla mnie przełomowa i faktycznie drugiej takiej nie będzie, bo już niedługo będę żoną! I właśnie dlatego szukam energii, którą wykorzystam na końcówkę przygotowań do tego wyjątkowego dnia. Jednak tej wiosny nie tylko chcę przygotowywać wesele. Chcę także zadbać o zdrowie i więcej się ruszać, spacery w taką pogodę to sama przyjemność.

Dlatego jak bieszczadzkie niedźwiadki budzę się do wiosny, znaczy do życia. Po zimowym letargu włączam radosną muzykę w tym wypadku moje niedawne odkrycie, czyli zespół Kwiat Jabłoni. 

Wsłuchując się w wiosenny śpiew ptaków i budzący się do życia świat przypominam sobie też o pielęgnowaniu codzienności, o której pisałam w lutym.

A jak ma się Twoja wiosna?

Już jesteś obudzony, czy dopiero powoli wracasz do żywych z zimowego snu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Ogarnąć nieogarnięte , Blogger