czerwca 24, 2017

Jak przygotować się na wakacje?

Zastanawiasz się, jak będą wyglądały Twoje tegoroczne wakacje? A może szukasz inspiracji jak się przygotować do wakacji? Jak to wszystko zorganizować? Też się nad tym zastanawiam, dlatego może zastanowimy się wspólnie? Mam dla Ciebie kilka wskazówek jak przygotować się na wakacje. Bo nie warto tracić wspaniałego, mam nadzieję ciepłego lata na nic nierobienie, a potem sobie wyrzucać, że znów wakacje miałeś beznadziejne.

Zacznijmy od początku — weź kalendarz i działaj

A co należy zrobić na początku? Na początku planowania wakacji zastanów się, ile masz czasu. Nie, nie chodzi mi o czas na planowanie czy czytanie tego wpisu. Pomyśl, ile faktycznie masz czasu na tych wakacjach. Zakładając, że za wakacje uważamy dwa miesiące — lipiec i sierpień czy całe dwa miesiące masz wolne? Pomyśl ile i kiedy będziesz pracować, kiedy masz zaplanowany urlop, czy masz jakieś weekendy wolne. Może w planach są jakieś ważne uroczystości, o których już wiesz — wesela, urodziny, rocznice. Jeśli o nich już wiesz i możesz je zaznaczyć w kalendarzu, to zrób to. Będziesz wtedy wiedział, ile masz fizycznie czasu na inne sprawy.

Druga istotna kwestia — pieniądze

Dlaczego jest na drugim miejscu? Bo nie jest niezbędna. Ktoś powie, że bez pieniędzy nigdzie nie wyjedzie, ani nic nie zrobi, a kto powiedział, że planujemy zagraniczne wycieczki? Jednak warto podliczyć, jaki mamy budżet na wakacje. Czy w ogóle jakiś mamy? Musimy wiedzieć, na co możemy sobie pozwolić. Dlatego policz, ile masz
w skarpetkach, skarbonkach i na koncie, a może odkładałeś właśnie na te wakacje. Masz już plik zielonych? No to przejdźmy dalej!

A teraz same przyjemności — marzenia

Czy chcesz w te wakacje spełnić jakieś swoje marzenie? Skok ze spadochronem, albo może Rzym, Paryż czy Gruzja? Teraz jest czas na spisanie tych wszystkich wielkich planów, na które możesz sobie pozwolić. Biura podróży mają wiele ofert last minute. Jeśli zasób portfela Ci na to pozwala, to działaj, bo kiedy jak nie teraz? Tylko wiesz, jeśli jednak portfel nie pozwala, to od razu wyrzuć sobie z głowy pomysł kredytów na podróż, wrócisz szczęśliwy, ale tylko do czasu pierwszej raty, odsetki i cały Twój odpoczynek będzie bez sensu.

I jeszcze więcej przyjemności — szczęście jest blisko

Wiem, że nie każdy może sobie pozwolić na wczasy all inclusive. Nie martwcie się mam tak samo. Przeprowadzka za parę dni i odkładanie na ślub. U mnie właśnie na to idą oszczędności. Dlatego jeśli też tak masz, czyli niewielki budżet na wakacje to porozglądaj się wokół siebie. Weź kartkę i spisz wszystkie miejsca w swojej okolicy, mogą być nawet te trochę dalsze. Może to będą muzea, zalewy, góry, parki, miejsca rozrywki, zabytki, a może całe miasta. Polska jest przepięknym krajem, czasem o tym zapominamy. Spisane?

Masz czas, pieniądze i miejsca?

To teraz tylko dopasuj wszystko. Gdzie chcesz się udać, kiedy i za ile? To podstawy tego jak przygotować się na wakacje. Nie jest tego dużo. Jedynie trzy istotne kwestie, które na sam koniec należy połączyć ze sobą, tak stworzą się realne plany, które łatwiej jest zrealizować.

Czyli już wiesz jak przygotować się na wakacje? - nie zapomnij książki do walizki!

Jeśli chcesz więcej inspiracji na wakacje, to daj znać w komentarzu, postaram się przygotować kilka ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Ogarnąć nieogarnięte , Blogger