maja 17, 2017

4 powody dla których warto czytać książki

Jedni nałogowo grają w gry komputerowe, inni w te na telefonie. Są i tacy, którzy ciągle słuchają muzyki. Znam też osoby zafascynowane kolorowankami dla dorosłych, malowaniem, czy innymi rodzajami sztuki. Mnie natomiast największą frajdę sprawia czytanie książek. Robię to prawie zawsze gdy mam wolny czas. Ostatnio w ciągu tygodnia przeczytałam 5! książek. Ciekawe były reakcje osób, którym o tym mówiłam. Jedni łapali się za głowę i pytali jak tak można?! I tych było najwięcej. Ale są i tacy, którzy mi zazdroszczą, że potrafię tyle przeczytać, że mam na to czas i ochotę.
Są jednak osoby, które zadają mi pytanie — po co to robię? I właśnie o tym chciałam Wam opowiedzieć o powodach, dla których warto czytać książki.


Czytanie książek odprężą

Często gdy wracam po 10 godzinach pracy, jestem bardzo zmęczona. Nie mam wtedy ochoty gapić się w ekrany, zresztą moje oczy nawet mi na to nie pozwalają. To jeden
z powodów, dla których często sięgam po książkę. Patrzenie na papier i czytanie odpręża zarówno moje ciało jak i umysł. W takich chwilach staram się wybrać jakąś lekką pozycję, przeważnie jakąś powieść obyczajową czy romans, które nie wymagają wielkiego wysiłku i myślenia.

Czytanie książek rozwija

Lubicie poradniki, lub książki branżowe? Ja średnio, ale to chyba kwestia tego, że jeszcze kojarzą mi się ze studiami. Jednak zdarza się, że wpadnie mi w rękę coś ciekawego, wtedy przepadam i muszę przeczytać do końca. Tak było z Madame Chic, czy z Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście. Teraz czytam Panią swojego czasu. Nie są to lekkie książki, jednak mają w sobie całą masę mądrych i ciekawych porad, które pozwalają się rozwijać, uczą nas nowych  rzeczy. To wszystko odnosi się też do czytania książek z zakresu naszej pracy zawodowej, czy hobby.


Czytanie książek rozwija wyobraźnie

To nie tylko slogan z mojej płóciennej, ale szczera prawda. Doświadczam tego głównie, gdy czyta fantastykę — elfy, nimfy, krasnoludy, smoki, czarodzieje, wróżki. To wszystko inaczej wygląda w mojej głowie a inaczej w filmie. Uwierzcie mi na słowo, że w głowie wygląda to milion razy lepiej. Tak samo sprawa się ma z kryminałami czy thrillerami. Pomyśl tylko na ile rozwiązań zagadek kryminalnych wpadłeś przed zakończeniem książki, albo ilu morderców wskazałeś? Tak właśnie działa czytanie książek!

Czytanie książek nie zajmuje dużo czasu

Jedną z głównych wymówek, które słyszę od ludzi, którzy nie czytają książek, jest ta
o braku czasu. Uwaga! Czytanie wcale nie musi zajmować dużo czasu. Można czytać tylko parę minut dziennie, zamiast przeglądać Facebooka, ściągnąć sobie na telefon program do czytania e-booków i jazda. Możesz wtedy czytać wszędzie: w kolejce do lekarza, w tramwaju, autobusie, pociągu, na przerwie w szkole czy pracy i uwaga nawet w toalecie! No i wieczorem, daj oczom odpocząć od ekranu komputera i telefonu
i poczytaj książkę przynajmniej pół godzinki. Zobaczysz, że łatwiej i przyjemniej będzie Ci się zasypiało.

A jakie są Twoje powody czytania książek?

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Ogarnąć nieogarnięte , Blogger